???general.gerbBG???

Портал за работа в държавната администрация

Държавен експерт в държавна агенция

Основни данни за обявата
Място и срок за подаване на документи
Приложени документи
Административна структура:
Звено:
Област:
Община:
Населено място:
Длъжност:
Професионално направление:
Длъжностно ниво:
Тип мобилност:
Мин. образователна степен:
Мин. професионален опит:
Ранг:
Мин. размер на осн. заплата:
Брой места:
Специфични изисквания за длъжността, които са предвидени в специални нормативни актове:

Минимални и специфични изисквания за заемане на длъжността:

·      Образование – висше, образователно-квалификационна степен: Магистър;

·      Професионален опит : не по-малко от 4 години, съгласно КДА  в областта на транспортното строителство/свързан с проектиране, изпълнение, експертна, контролна, преподавателска, научно – изследователска или развойна дейност и/или придобит III младши ранг;

·      Кандидатът да заема длъжност по служебно правоотношение в администрация, различна от Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“ /ДАБДП/, както и да е с изтекъл едногодишен срок на изпитване по реда на чл. 12 от ЗДСл;

·      Служителят да не е назначен по заместване, освен в случаите на чл. 15, ал. 3 от ЗДСл и да не заема длъжността при непълно работно време;

·       Кандидатите трябва да отговарят на изискванията на чл. 7 от ЗДСл.

Допълнителни изисквания (не служат за отстраняване на кандидати):

Допълнителни изисквания:

·        Професионална област/направление: висше образование в областта на „Технически науки“ ;

·        Компютърна грамотност (Microsoft Office –Word, Excel, Power point, електронна поща и Internet);

·        Владеене на чужд език е предимство;

·        Специализирани познания и опит в областта на безопасността на движението по пътищата;

·        Специализирани познания и опит в извършването на одит по пътна безопасност.

Начин за провеждане на подбора:
Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика

Основни задължения за длъжността:

Подпомага дейността по разработване на основни насоки за развитието на държавната политика за безопасност на движението по пътищата в ДА БДП на базата на извършен анализ на пътнотранспортната обстановка, състоянието на пътищата, дейността на органите, отговарящи за безопасността на движението по пътищата, на съществуващите и разработените международни стандарти, практики, директиви, препоръки и решения в Европейския съюз.

Събира, обобщава и анализира данните от пътнотранспортните произшествия, данните за пътния поток и прогнозите за бъдещия пътен поток за постигане на най-голям принос към изпълнението на националните цели за пътна безопасност.

-Подпомага директора на дирекцията при изготвяне на предложения за изпълнението на краткосрочни и дългосрочни мерки за подобряване на пътната безопасност.

-Подпомага директора на дирекцията за осъществяване на мониторинга и оценката на напредъка по отношение на целите на агенцията, които са свързани с пътната безопасност.

Събира, обобщава и анализира получената от АПИ информация за състоянието на републиканските пътища и съоръженията по тях.

-  Изготвя препоръки към администрациите, изпълняващи задачи за повишаване на безопасността на движението по пътищата, във връзка с установения риск.

Участва в дейности по извършване на преглед на проектни предложения и планирани дейности за съответствие с актуалните стратегически документи, критерии, стандарти и методически указания и дава препоръки за оптимизиране на обхвата на дейностите.

Участва в извършването на проверки на пътната инфраструктура, с оглед на безопасността на движението по пътищата и дава препоръки за краткосрочни и дългосрочни мерки за подобряване на безопасността им.

Участва в дейности по координацията и изпълнението на ангажиментите в областта на безопасността на движението по пътищата, произтичащи от членството на Република България в ЕС, анализира политиките и проследява промените в законодателството на ЕС и подготвя предложения за необходимите мерки.

Проучва международната практика и участва в изготвянето на предложения за промени в националното законодателство, утвърдените критерии и стандарти.

Длъжността изисква да се познава, спазва и прилага:

-     Закона за държавния служител,

-     Закона за администрацията,

-     Закона за здравословни и безопасни условия на труд,

-     Устройствени правилник на Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“,

-     вътрешни правила на агенцията,

-     Закона за пътищата,

-     Правилника за прилагане на Закона за пътищата,

-     Закона за устройство на територията,

-     Закона за движението по пътищата,

-     Наредба № РД-02-20-2 от 28 август 2018 г. за проектиране на пътища,

-     Наредба № РД-02-20-2 от 20 декември 2017 г. за планиране и проектиране на комуникационно-транспортната система на урбанизираните територии,

-     Наредба № 2 от 17 януари 2001 г. за сигнализация на пътищата с пътна маркировка,

-     Наредба № 18 от 23 юли 2001г. за сигнализация на пътищата с пътни знаци,

-     Наредба за процедурите за управление на безопасността на пътната инфраструктура;

-     Наредба за условията и реда за извършване на проверки на пътната инфраструстура от Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“;

-     Наредба № РД-02-20-19 от 12.11.2012 г. за поддържане и текущ ремонт на пътищата,

-     Наредба № РД-02-20-2 от 24 октомври 2022 г. за организиране на движението по пътищата, отворени за обществено ползване;

-     Наредба № 3 от 16 август 2010 г. за временната организация и безопасността на движението при извършване на строителни и монтажни работи по пътищата и улиците;

-     Наредба № 17 от 23.07.2001 г. за регулиране на движението по пътищата със светлинни сигнали,

-     Наредба № РД-02-20-10 от 05.07.2012 г. за условията за изграждане или монтиране върху платното за движение на изкуствени неравности и на други средства за ограничаване на скоростта на движение и изискванията към тях,

-     Наредба № РД-02-20-1 от 1 април 2024 г. за условията и реда за използване на ограничителни системи за пътища и изискванията към тях;

-     Eвропейското законодателство в областта на пътната безопасност и други нормативни актове, свързани с дейността на дирекцията.

Минимален размер на основната заплата, определена за длъжността:

- 933 лв. (съгласно приложение № 1 към чл.3, ал.2 от Наредбата за заплатите на служителите в държавната администрация);

Основният размер на заплатата за длъжността се определя в зависимост от професионалния опит на одобрения кандидат, съгласно чл. 67, ал. 4 от Закона за държавния служител и чл. 8 и 9 от Наредбата за заплатите на служителите в държавната администрация (НЗСДА), за експертно ниво 2 от 933 лв. до 3200 лв.

Област:
Община:
Адрес:
Административно звено:
Дата на публикуване:
Срок за подаване на документи:
Електронна поща за подаване на документи:
Изисквани документи:

Необходими документи, които се изискват:

·   Писмено заявление за участие в процедурата по подбор за заемане на свободна длъжност при условията на реда на чл.81 а от ЗДСл. (свободен текст с посочен телефон, e-mail, адрес за кореспонденция, настояща месторабота и заемана длъжност);

·   Автобиография;

·   Копия от документи за придобитата образователно-квалификационна степен, и допълнителна квалификация, които се изискват за длъжността (ако дипломата на кандидата за придобито в РБ образование е вписана в регистъра на завършилите студенти и докторанти, в заявлението се посочват номер, дата и издател на дипломата, а ако документът за признаване на придобитото в чужбина образование е вписан в регистрите за академично признаване на Националния център за информация и документация, в заявлението се посочват номер, дата и издател на документа за признаване);

·   Копие на документи, удостоверяващи налично служебно правоотношение-служебна книжка, информация за придобит ранг на държавен служител, професионален опит и изтекъл срок на изпитване, заемане на длъжност при пълно работно време;

·   Копие на формуляр за годишна оценка от последното оценяване, за служители назначени по заместване, съгласно изискванията на чл. 81а, ал. 6, във връзка с чл. 15, ал. 3 от ЗДСл;

·   Копие от официални документ/ти удостоверяващи продължителността и областта на професионалния опит (копия от трудова книжка, и/или служебна книжка, и/или осигурителна книжка и/или официален документ на български език, доказващ извършване на дейност в чужбина), както и други допълващи документи, удостоверяващи област, в която е придобит;

·   Копия от документ/ти, сертификат/и за допълнителна квалификация;

·   Копие на други документи по преценка на кандидата;

Лице за контакт
Имена:
Телефон:
Ел. поща:
Име на файла
Заповед мобилност за държавен експерт в дирекция ПТМК_04.2024.pdf
Критерии за държавен експерт в дирекция ПТМК_04.2024.pdf

Сесията ви е изтекла

Ще бъдете прехвърлени към начaлния екран